28.5c İzmir
23 Eylül 2021, Perşembe
Reklam Reklam

BAŞARILI İŞ İNSANI HÜSEYIN YILMAZ’LA İŞ VE KARIYERINE DAIR ÖZEL BIR RÖPORTAJ

BAŞARILI İŞ İNSANI  HÜSEYIN YILMAZ’LA  İŞ VE KARIYERINE DAIR ÖZEL BIR RÖPORTAJ

Bize kendinizden bahseder misiniz?

Gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak Almanya ‘da doğdum, büyüdüm. Ailemle İzmir’e döndükten sonra baba mesleğimiz olan kuyumculuk sektörüyle ticaret hayatımıza başladık. Değerli taş madenciliği üzerine yurtiçi ve yurt dışında eğitimler aldım. İyi derece Almanca ve İngilizce konuşabilmekteyim. Ticari faaliyetlerimizi İzmir ve Ukrayna’ da devam ettirmekteyiz.

Hangi alanlarda faaliyet göstermektesiniz?

İş hayatım dışında CHP Belediye meclis üyeliği, İZSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği, Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeliği faaliyetlerinde bulunuyorum. Şirketlerinizden bahsedebilir misiniz? Ticari faaliyetlerimiz kuyumculuk sektörü ile başladı ve şu anda Türkiye’nin 4 büyük firmasıyla kuyumculuk alanında faaliyet göstermekteyiz. Aynı zamanda gayrimenkul ve inşaat alanlarında projeler yürütmeye devam ediyoruz. Turizm alanında bir kır düğün salonu konsepti oluşturduk.

TÜGİAD’ da ne tür faaliyetlerde bulunuyorsunuz?

TÜGİAD Türkiye Genç İş İnsanları Derneği Ege Şubesi yönetim kurulu üyesiyim. TÜGİAD, liderlik vasıfları sosyal sorumlulukları ve ortak hislerini geliştirerek, ülke çapında tüm toplumun ekonomik ve sosyal alanlarına katkıda bulunuyoruz. Türkiye çapında 870 üyemizle birlikte 60’dan fazla sektörü temsil eden, üreten ve geliştiren bir derneğiz. Amacımız, iş insanlarını bir araya getirerek girişimcilik anlamında destek olmak. Yeni iş hayatına atılan gençlerden, Kobilerden tutun hem iş hem de sosyal anlamda topluma her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Böyle güçlü bir derneğin üyesi olmaktan onur duyuyorum. Yeni genç girişimci arkadaşları da bu güce ortak olmaya davet ediyor ve onları derneğimize bekliyoruz…

Sizce iş hayatında başarının sırrı nedir?

Bana göre iş hayatında başarının sırrı, disiplin ve sabırdır. Yılmadan, pes etmeden çalışmak. İş hayatında başarı bana göre çok zengin olmak değildir. Başarı; iyi bir birey olmakla ve bunu iş gücüne yansıtmakla ortaya çıkar. Daima hedefleriniz olsun. Daima hedefleriniz olsun. Başarısız olsanız da tekrar tekrar deneyin. Bana göre başarısızlık da bir başarıdır. Doğru bakıldığında daha iyi toparlamak ve kusurları düzeltmek için. Gelişen ve değişen dünyayı yakından takip etmek, okumak ve sosyal zaman yaratmak hedef ve başarı için önemlidir. Ama en önemlisi başarı her zaman sevdiğiniz ve huzur bulduğunuz işler yapmaktan geçer.

Kariyerinize dair gelecek planlarınız nelerdir?

Mevcut yatırımlarımızı devam ettirmek ve aynı zamanda 2020 yılı itibariyle Ukrayna’da yabancı ortaklı kurulan bir şirket ile Ukrayna’ da inşaat ve medikal sektöründe başlamış bir proje içerisindeyiz ve şuan ki hedefimiz bunu geliştirmek.

@doramagazin

İnstagram'da takip edin