28.5c İzmir
11 Mayıs 2021, Salı
Son Haberler:
Reklam Reklam

Derin Fikirler Finale Doğru

Derin Fikirler Finale Doğru

Derin Fikirler’de Finale Doğru

Deri’n Fikirler Deri Üretim veTasarım Yarışması’nda Finale Bir Adım Kaldı

 

 

Derin Fikirler'de Son Düzlüğe Girildi

Deri sektöründe katma değerli ürünlerin ortaya çıkması amacıyla yenilikçi ve vizyoner deri mühendisleri ile tasarımcıların yarıştığı Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nda final yolunda son düzlüğe girildi. Geçtiğimiz günlerde belirlenen 10 finalist, bu yıl “eksiotuz” teması ile yarışacakları Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması Finali öncesi “workshop” etkinliğinde çalışmalarını sergiledi.

 

Ege Deri ve Deri Mamülleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve yarışma jurisinin katıldığı “workshop” etkinliğinde yarışmacıların final tasarımlarına yönelik bugüne kadar yaptığı çalışmalar incelendi. Ünlü modacı Hatice Gökçe ve Emre Erdemoğlu da tasarımcıların çalışmalarını inceleyerek fikirlerini paylaştı ve finale giden yolda tasarımcılara ışık tuttu.

 

EKSİOTUZ temasıyla düzenlenecek Deri’n Fikirler 8. Deri Üretim ve Tasarım Yarışması için sürecin tüm hızıyla devam ettiğini belirten Erkan Zandar, “Bugün burada 10 finalistimiz çalışmalarını sergiledi. Bizler gibi sektörün içinden gelen isimlerden, danışmanlarından ve ünlü modacılardan fikirler aldı. Bu yönlendirmelere göre tasarımlarına son şeklini vererek finalde yüksek kaliteli ve başarılı çıktılar ortaya koyacaklarına inanıyorum şeklinde konuştu.

Bu tür yarışmalar ile katma değerli deri ihracatını artırmaya katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Zandar, deri sektöründe katma değerli ürün ihraç eden ülkelerde kilogram fiyatı 70 dolarlara ulaşıyor. Bizim de bu rakamlara ulaşabilmemiz için tasarım yönümüze ağırlık vermemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

 

Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması’nın finali İZFAŞ tarafından düzenlenen Leather and More Fuarı kapsamında Deri Sektöründe "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni"yle birlikte gerçekleştirilecek.

 

Deriyi en güzel tasarlayan yarışmacı 10 bin TL’lik ödülün sahibi olurken, ikinci isim 6 bin TL kazacak. Üçüncü isim 4 bin TL ödüle hak kazanacak. En güzel tasarımı yapan isimler, Ticaret Bakanlığı’nın 2008/2 SAYILI “TASARIM DESTEĞİ HAKKINDA TEBLİĞ”i kapsamında yurtdışında tasarım eğitimi olanağına da kavuşacak.

@doramagazin

İnstagram'da takip edin