28.5c İzmir
6 Mayıs 2021, Perşembe
Son Haberler:
Reklam Reklam

Geleneksel EÇEV Yaz Yemeği eğitim dostlarını buluşturdu!

Geleneksel EÇEV Yaz Yemeği eğitim dostlarını buluşturdu!

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı tarafından her yaz Çeşme’de düzenlenen Geleneksel Yaz Yemeği, Çeşme Boyalık Beach Otel ev sahipliği ve sponsorluğunda gerçekleşti. Çeşme Boyalık Beach Otel'de Positive Life Project müzik grubu eşliğinde “Eğitime Destek Gelecek Umut” sloganıyla düzenlenen etkinliğe bu yıl da ilgi yoğun oldu.
Eğitim konusunda faaliyet gösteren en büyük yerel vakıflardan olan EÇEV, 25. Yılını kutlamaya hazırlanırken kurulduğu günden bu yana çağdaş, bilimsel, düşünen, sorgulayan nesillerin yetişmesine katkıda bulunuyor. “Eğitimde fırsat eşitliği” vizyonuyla çalışan EÇEV, çocuklar ve gençlere etkinlik merkezleriyle kişisel gelişim, yurtlarıyla barınma, burslarıyla da sosyal destek imkânı oluşturarak her yıl binlerce öğrencinin hayatına dokunuyor. Genç nesiller için daha fazla çağdaş eğitim fırsatı sunabilmek amacıyla düzenlenen yemekte konuklara seslenen Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu; ‘’Bundan 25 yıl önce birileri bir düş kurmuşlar. Bizler ise o düşün yolcularıyız. Düşü kuranlar eğitimde fırsat eşitsizliği olmasın, daha kaliteli ve nitelikli eğitime herkes ulaşsın diye uğraşmışlar. Bizler de onların düşlerine ortak olmak, eğitim alanında eşitlik sağlamak için çabalıyoruz. EÇEV gibi nadir kurumlar sürekli bir geliri olmadan sadece siz eğitim dostlarımızın bireysel bağışlarıyla bugüne geliyor. Sizin yaptığınız bu bağışları çocuklara ulaştırma da biz sadece aracıyız. İyi varsınız, iyi ki varız. Birlikte, el ele verip EÇEV’i bugüne kadar getirdik’’ dedi. Reşitoğlu’nun, etkinliğe lezzetli ikramlarıyla kusursuz ev sahipliği yapan Boyalık Beach Hotel Çeşme’ye, süslemeleriyle organizasyona zarafet katan Tor Ajans’a teşekkürlerini sunmasının ardından Positive Live Project sahne aldı.
Gecenin ilerleyen saatlerinde yemeğe katılan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran da konuklar tarafından coşkuyla karşılandı. Davetlilere seslenen Sayın Oran, bir EÇEV’li olarak her zaman Vakfın çalışmalarına destek olmaya devam edeceğini belirtti. Orkestranın gece boyunca süren hareketli müziği konuklardan tam not alırken, renkli sohbetler eşliğinde keyifli ve unutulmaz bir yaz gecesi yaşayan davetliler, gelecek yaz yemeğinde yeniden buluşmak için sözleştiler.        
Ege Çağdaş Eğitim VakfıAdres: Şair Eşref Bulvarı Huzur İşhanı No:27/2 K:7 Montrö, İzmir
E-Posta: info@ecev.org.tr Tel: 0 232 425 97 97 Fax: 0 232 425 62 38 

@doramagazin

İnstagram'da takip edin