28.5c İzmir
6 Mayıs 2021, Perşembe
Son Haberler:
Reklam Reklam

Hande Çilek ve Jale Balcı Tadında Yolculuk kitabının lansmanı gerçekleşti

Hande Çilek ve Jale Balcı Tadında Yolculuk kitabının lansmanı gerçekleşti

Şef- Yazar Jale Balcı ve Seyahat Yazarı Hande Çilek’in sağlıklı, doğal ve mevsiminde yemek alışkanlıklarından ilham alarak hazırladığı “Tadında Yolculuk” kitabı, geçtiğimiz günlerde cemiyet hayatının önemli simalarından Neslişah Alkoçlar, Jaklin Güner, Selma Çilek Çiftçi, Ayşe Kucuroğlu, Akasya Aslıtürkmen, Mehmet Özer, Berrin Zorlu gibi isimlerinkatıldığı lansmanla tanıtıldı. 

 

Şef-Yazar Jale Balcı ve Seyahat Yazarı Hande Çilek’in okuyucularının lezzet arşivi olmaya aday kitabı “Tadında Yolculuk”,raflardaki yerini aldı. Remzi Kitapevi tarafından piyasaya sürülen kitabın lansmanı, Rustyfork’unmekan ve Sevilen İsabeyBağları’nın içecek desteğiyle geçtiğimiz günlerde cemiyet hayatının gözde isimlerinin katıldığı bir davette gerçekleştirildi.

 

“Mutfağınızdaki lezzet arşivi”

YazarlarJale Balcı ve Hande Çilek’inev sahipliği yaptığı lansmanda cemiyet hayatının önemli isimlerinden Neslişah Alkoçlar, Jaklin Güner, Selma Çilek Çiftçi, Ayşe Kucuroğlu, Akasya Aslıtürkmen, Gül Erçetingöz, TuvanaBüyükçınar, Şah Yaycı, Dilek Birgen, Dilara Koçak, Berrin Zorlu, Seda Önder, Begüm Yalçın, Özlem Güsar, İsmail Acar, Nur Bilen Yavuzer, Özge Sarıkadılar, Onur Baştürkkatıldı. En büyük ortak özellikleri üretmek, yemek yapmak, seyahat etmek ve paylaşmak olan yazarlar Jale Balcı ve Hande Çilek, “Tadında Yolculuk” kitabı için;  “50.000 mil yol katederek, 550 gün boyunca, 450 tarif arasında özel olarak seçtiğimiz, yapması pratik 93 tarifi deneyerek sizlerle buluşturduk” dedi.

“Amacımız; eskisi gibi insanların kitaptan tarif yapmaları”

Doğal yollardan beslenmeye geri dönüş ve dalından sofraya felsefesinden ilham alarak kitabı yazmaya başladıklarını söyleyen Tadında Yolculuk’un yazarlarından ünlü şef-yazar Jale Balcı, yaptığı açılış konuşmasında tariflerinbirbiri ile uyumlu olması için çok özendiklerini belirtti. “Okuyucularımız tariflerimizi rahatlıkla uygulayabilecek” diyen Balcı,“Lezzet düşkünlerinin tariflerimizi kolaylıkla yapabilmesi ve sofralarında yer alarak misafirlerine ya da aile üyelerine tattırması, benim için büyük bir onur.”

“Farklı beslenme alışkanlıklarına göre tariflerimiz de var”

Kaliforniya mutfağından lezzetlerin yanı sıra Türk damak tadına uygun tariflerin kitapta yer aldığını söyleyenHande Çilek ise “Özellikle son dönemde vegan beslenme alışkanlığı oldukça arttı. Kaliforniya'da da vegan yemekler ve restoranlar oldukça popüler. Dolayısıyla kitapta veganlara yönelik çok güzel tariflere yer verdik. Aynı zamanda laktoz duyarlılığı olanların da rahatlıkla tüketebileceği sebze-meyve içerikli tarifler yer alıyor.” dedi.

 

@doramagazin

İnstagram'da takip edin