28.5c İzmir
6 Mayıs 2021, Perşembe
Son Haberler:
Reklam Reklam

İstanbul da ilk kez düzenlenecek Swiss Days 2019 etkinliği beklentilerin çok ötesinde muhteşem bir gala gecesine imza attı

İstanbul da ilk kez düzenlenecek Swiss Days 2019 etkinliği beklentilerin çok ötesinde muhteşem bir gala gecesine imza attı

Swiss Business Hub Turkey (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Turkey (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) tarafından, İsviçre Başkonsolosluğu’nun desteği ile İstanbul'da ilk kez düzenlenen Swiss Days 2019 (İsviçre 2019 Günleri) onuruna bir gala gecesi yapıldı.

 

İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi Direktörü Mehmet Yıldırımlı, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak ve İsviçre İstanbul BaşkonsolosVekili Beat Schmid ev sahipliğinde ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in katılımları ile Yapı Kredi bomontia’da yapılan galaya iş, sanat ve cemiyet dünyasından bir çok isim ilgi gösterdi.

 

20-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da, Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleştirilecek Swiss Days 2019’un gala yemeğine İsviçre’den özellikle bu etkinlik için gelen Bomonti ailesinin torunları Christoph Schreib ve Bettina Schmelzer’in yanı sıra Cem-Ronit HakkoDemet Sabancı ÇetindoğanAyşegül-Hakan Kodal, Sedef İyibar, Dilek Hanif,Doğan Taşkent, Carol Hakko, Begüm-Ömer Ballı, Arhan-Evren Kayar, Dolunay Soysert, Tuba Peksayar, Müge Aras, Koray Bilici, Shelly Ovadia, Murat Bulgun, Murat Ektiren, Esra Ekmekçi ve Dener Kalkavan gibi isimler katıldı.

 

Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen Türk Eğitim Vakfı (TEV) bünyesindeki burslu öğrencilerinin flüt ve keman canlı müzik performansları da davetlilerden tam not aldı.

 

Her hafta aynı saatte, aynı hastanede minik hastalara neşe ve kahkaha dolu anlar yaşatan ve özel eğitimli profesyonel sanatçılardan oluşan “Theodora Sevgi Doktorları”nın renk kattığı gecede

şans çekilişleri ile de keyifli anlar yaşandı.

 

Farklı müzik stillerine kattığı yorumlar ve farklı kültürleri birleştirerek genişlettiği müzik yelpazesi ile dünyaca ünlü perküsyon ustası Burhan Öçal da gala gecesinde sahne alarak özel bir performans sergiledi.

 

Swiss Days 2019 beklentilerin ötesinde benzersiz bir platform olacak

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek etkinlik, İsviçre sanatının, kültürünün, gastronomisinin, teknolojisinin, eğitiminin ve daha fazlasının İstanbul’da Türk ziyaretçilere detaylı olarak tanıtılacağı benzersiz bir platform olacak. İsviçre Alplerinin muhteşem doğası ile beslenen kültür, sanat ve lezzetlerinin olduğu, beklentilerin ötesinde olacak mini festivalin yanı sıra İsviçre’nin geleceğini şekillendiren dünyaca ünlü ekonomist, iş ve siyaset dünyasından da saygın isimlerin “İsviçre Türkiye Ekonomik Forum’un da ayrıca yerini alması bekleniyor.

 

Farklı bakış açılarına sahip atölye, seminer ve konferanslar arasında Luzern Business yatırım konferansı, İsviçre Uluslararası Okulu Dubai semineri, İsviçre Tekstil Derneği Başkanı ve Moda tasarımcısı Arzu Kaprol ile “Gelecek için yenilik” konulu tekstil konferansı, 'Malva Permakultur Bio Artisan Ekmek atölyesi', Diş dostu semineri ile bazı çocuk etkinlikleri arasında da İnek boyama etkinlikleri ve Theodora Sevgi Doktorları Vakfı ile yüz boyama seansları ve balon oyunları düzenlenecek. TEV öğrencileri de gala akşamı için güzel bir müzik şöleni hazırlıyor.

 

İsviçre’den gelecek müzisyen ve DJ’ler de üçgün boyunca değişik tarzlarda müzikler çalacaklar. Klasik bir İsviçre enstrümanı olan “Alphorn ile bazı alphorn müzisyenleri festival alanında olacak ve doğrudan bir İsviçre havası yaratacak. İsviçre'nin en iyi radyo kanallarından biri olan Radio Rundfunk.fm Radyo İstasyonu içinde güzel bir atmosfer sağlayacak. Swiss Days 2019”a destek veren şirketler arasında bulunan ve endüstrilerdeki dijital dönüşüme yön veren bir teknoloji lideri olan ABB de, geliştirdiği uluslararası RedDot ve IERA ödüllerini de kazanan YuMi, ile Swiss Days 2019’un ilk günlerinde Yapı Kredi bomontiada’da olacak.

 

Swiss Days 2019 düzenleyici ve ortakları arasında, Swiss Business Hub Turkey, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği, Switzerland Global Enterprise, İsviçre Başkonsolosluğu, Yapı Kredi bomontiada, Şişli Belediyesi, dDf, Swiss Tourism, Doğuş Grup, RunDfunk.fm ve Präsenz Schweiz gibi saygın iş ve kültürel şirket ve dernekler bulunuyor.

 

“Swiss Days 2019”a diğer katkı sağlayan şirketler arasında ABB, Aujourd’hui la Turquie,Barry Callebaut, Davidoff, Eczacıbaşı, Eyüboğlu Çelik ve Hobi Ürünleri, Fairmont Quasar İstanbul, Firmenich, Fotokabin Türkiye, GFDS, Hapimag, Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center, Hochalpines Institut Ftan, Home of Drones,La Prairie, Leysin American School in Switzerland, Lindt, Luzern Business, Migros, Mövenpick Hotel İstanbul, Nespresso, Nestle Türkiye, Netaş, Oerlikon Balzers, Penergetic, Rawcut Design Studio, Roche, Sanitas Spa & Wellness, SICPA Türkiye,Müzekart, Schindler, Shangri-La Bosphorus İstanbul, Swatch Group, Swiss Centerdent, Swiss Cognitivie, Swissotel The Bosphorus İstanbul, Swiss International Scientific School in Dubai, Swiss Learning, Tektaş Watches & Jewellery, The Adecco Group, Thedora Sevgi Doktorları, Tiffany & Co, Tooth Friendly Foundation, TEV, Türk Hava Yolları (THY), Union Bancaire Privee ve Vakko da bulunuyor.

 

@doramagazin

İnstagram'da takip edin