28.5c İzmir
11 Mayıs 2021, Salı
Son Haberler:
Reklam Reklam

KUTNİANIN İLK İSTANBUL MAĞAZASI

KUTNİANIN İLK İSTANBUL MAĞAZASI

Giyim, aksesuar ve ev tekstilinden oluşan koleksiyonu ile yepyeni bir yaşam tarzı yaratan Kutnia, İstanbul’daki ilk mağazasını 5 Kasım, Salı günü  gerçekleştirdiği özel bir davet ile açıldı. Açılışta iş, sanat ve cemiyet dünyasından pek çok isim de yer aldı.

 

16. yy’dan itibaren üretilen, Gaziantep’te, Gaziantepli ustalar tarafından dokunan ve ipeksi kumaşların en eskisi olarak literatüre geçen kutnu kumaşını, güncel kodlarla yeniden tasarlayan Kutnia’nın yeni mağazası, 5 Kasım Salı günü Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde düzenlenen özel bir davet ile açıldı.

 

Tarihsel zenginliğiyle modern tasarımların buluştuğu KUTNİA; el işçiliği, emek ve lüks atıfları modern bir yorumla geleceğe taşımasının yanı sıra bir kültürel miras olarak da önemli bir yere sahip.

 

Markanın kurucusu Jülide Konukoğlu, “Kutnia markasını yaratırken, farklı kültürlere merak duyan insanlara ulaşmayı hedefledik. Markamız, ulaşılabilir lüks ve eklektik bir yaşam tarzı sunuyor. Koleksiyonumuzu oluştururken kutnu kumaşından ve kutnunun doğduğu Gaziantep’ten ilham aldık. Zeugma Mozaikleri’nden, Anadolu kadınlarının geleneksel el sanatlarından etkilendik. Kutnia’nın çok güçlü bir hikayesi var; geleneklerimizi modern çizgilerle buluşturarak geleceğe başarıyla taşıyacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Tüm gün devam eden açılışa Jülide Adil Konukoğlu ev sahipliği yaparken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nuın eşi Hatice Nur YerliKaya, Gaziantep Valisi Davut Gül, Abdulkadir Konukoğlu, Ruken Mızraklı, Siren Ertan, Pınar Tezcan gibi pek çok isim de yer aldı.

 

@doramagazin

İnstagram'da takip edin