28.5c İzmir
4 Aralık 2021, Cumartesi
Reklam Reklam

MAC SONBAHAR KIŞ 2019 MAKYAJ TRENDLERİ

 MAC SONBAHAR KIŞ 2019 MAKYAJ TRENDLERİ

ART DECO

Giambattista Valli, Kenzo ve Moschino defilelerinde tercih edilen makyajlarda hakim olan Art Deco trendi kendini yoğun renkler, keskin çizgiler ve geometrik yansımalarla gösteriyor. Renk geçişlerinin yumuşak, çizgilerinse sert olduğu makyaj görünümleri cesur bir tavır sergiliyor.

 

MODERNISM SKETCHED

Belli belirsiz çizgilerle yoğun makyajın buluştuğu Modernism Sketched makyaj görünümlerinde modern ve alışılmışın dışında defile makyajı yaratıyor. Gözü çerçeveleyen yoğun siyah ve tonları ekstrem görünüşler yakalamak için takma kirpiklerle birleşiyor.

 

MODERNISM STRETCHED

Jeremy Scott, Missoni, Philosophy gibi markaların defilelerinde tercih edilen Modernism Stretched trendi göz makyajında çizgilerden ilham alarak yeni görünümler yaratıyor. Yatay dağılıma sahip göz makyajları gözü daha çekik ve kısık gösterirken doğal ten makyajı ışıltılı ve sağlıklı görünüme sahip.

 

ROMANTICISM

Michael Kors ve Bluemarine markalarında tercih edilen doğal, ışıltılı ve sağlıklı makyaj görünümü vazgeçilmez Romanticism trendinde öne çıkan temel görünümlerden. Sıcak tonların hakim olduğu, pembe ve şeftaliyi yanak, göz ve dudaklarda gördüğümüz trend romantik ve naif makyaj görünümleri yaratıyor.

 

SUPREMATISM

Salvatore Ferragamo, Marni ve Max Mara gibi defilelerde tercih edilen cesur ve öne çıkan makyaj görünümleri ise Suprematism trendiyle birebir örtüşüyor. Özellikle dudakların öne çıkarıldığı görünümlerde mat rujlar yoğun tercih edilirken ışıltılı görünümlerde dudak çerçeveleri göze çarpıyor.

 

 

M∙A∙C profesyonel makyaj artistleri sezonun kurtarıcı ürünleri olarak aşağıdaki ürünleri seçtiler:

Dazzle Shadow Liquid – makyaj görünümünüzü bir üst seviyeye taşıyacak bir göz farı

Powder Kiss Lipstick – gerçek renklere yumuşak ve mat bir dokunuş yapan bir ruj

Hyperreal Glow Palette – cildi tekrar boyutlandırmak için vazgeçilmez bir adım

In Extreme Dimension 3D Black Lash – tüm siyah detayları tamamlayacak bir maskara

Brushstroke Liner - Brushblack rengiyle her makyaja eşlik edebilen bir kalem.

@doramagazin

İnstagram'da takip edin