28.5c İzmir
6 Mayıs 2021, Perşembe
Son Haberler:
Reklam Reklam

Meme kanseriyle mücadelede 23. yıl

Meme kanseriyle mücadelede 23. yıl

Meme kanseriyle mücadelede 23. yıl


Avon Marka Elçisi Oyuncu Ezgi Mola’nın katılımıyla

“Işığım Pembe” Festivali

AVON, Türkiye’nin en uzun soluklu sağlık hareketi olan Meme Kanseri ile Mücadele Kampanyası’na 23’üncü yılında da devam etti. 2 bini aşkın kadın, Işığım Pembe Festivali kapsamında 13 Ekim’de Beşiktaş Meydanı’nda buluşarak, seslerini duyurdu.

 

Avon Marka Elçisi Oyuncu Ezgi Mola’nın katılımıyla gerçekleştirilen festivalde, Meme Kanserine farkındalık yaratmak amacıyla Türkiye’nin farklı illerinden kadınlar bir araya geldi.

AVON, Türkiye’nin kadın sağlığı konusunda en kapsamlı ve en uzun soluklu sosyal sorumluluk çalışması olan Meme Kanseri ile Mücadele Kampanyası’na 23’üncü yılında da devam ediyor. Meme kanseri farkındalığı yaratmak ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen kampanya bu yıl da ‘#ışığımpembe’ sloganıyla devam etti.

Dünya çapında devam eden hareketin Türkiye ayağı, 13 Ekim Pazar Günü Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda düzenlendi. Etkinlik kapsamında, Avon Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Orkun Gül, Meme Sağlığı Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen ve Türk Kanser Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Operatör Doktor Murat Atay yaptıkları konuşmalarla, kadınların meme sağlığı konusunda bilinçlenmesinin önemine ve bu hastalıkla mücadelede yapılmasına gerekenlere dikkat çektiler. Ece Erken’in sunuculuğunda, Dr. Tuba Kayan Tapan kadınlara sağlıklı ve bilinçli beslenme ipuçları verirken, milli sporcu Ebru Karaduman da sağlıklı yaşam konusunda sporun önemine dikkat çekerek tüm katılımcılara egzersiz yaptırdı.

Meme Kanserini yenmiş kadınlarla sahnede Pembe Balonları gökyüzüne gönderen Ezgi Mola Meme kanseri ile ilgili; “Böylesine önemli bir buluşmada ben de sizinle olmayı çok istedim. Bu sefer güzellik için değil, sağlık için buluştuk ve buluşma benim için de çok değerli. Programda verilen bilgiler ile bir kez daha öğrendik ki, Erken Teşhis çok önemli. Hanımlar, lütfen bahaneleri bir kenara bırakın. kendinize zaman ayırın ve kontrollerinizi yaptırın. Çünkü ben sizi çok seviyorum.” sözleriyle kadınların yanında olduğunun altını çizdi.

@doramagazin

İnstagram'da takip edin