28.5c İzmir
6 Mayıs 2021, Perşembe
Son Haberler:
Reklam Reklam

Mürver Restaurant yeni dönemde kapılarını yaz menüsü sürpriziyle açıyor

Mürver Restaurant yeni dönemde kapılarını yaz menüsü sürpriziyle açıyor

Mürver Restaurant yeni dönemde kapılarını yaz menüsü sürpriziyle açıyor

 

İstanbul Karaköy’deki Mürver Restaurant, normalleşme süreci ile birlikte kapılarını yeniden açıyor. Pandemi dönemi sonrasında belirlenen kurallar dikkate alınarak dizayn edilen Mürver Restaurant, Şef Yılmaz Öztürk’ün elinden çıkan yaz menüsü ile misafirlerine ‘merhaba’ diyor.

 

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında misafir ve çalışanlarının sağlıklarını korumak amacıyla hizmetini durduran Mürver Restaurant, içine girilen normalleşme süreci ile birlikte 19 Haziran 2020 Cuma akşamı kapılarını yeniden açıyor.

Karaköy’deki Novotel İstanbul Bosphorus’un terasında, Tarihi Yarımada ve İstanbul Boğazı manzaralı konumu ve Anadolu lezzetleri mutfağı ile kısa zamanda buluşma noktası haline gelen Mürver Restaurant, korona virüs pandemisi sonrası belirlenen hijyen ve sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak yeniden şekillendirildi.

Mürver Restaurant, bu yeni döneme Şef Yılmaz Öztürk tarafından hazırlanan yaz menüsüyle giriyor.

 

HAYRAN BIRAKAN

LEZZETLER

 

Mürver Restaurant’ın menüsünde atıştırmalık ve paylaşmalı seçenekler dikkat çekiyor.

 

Başlangıç olarak ÇıtırEtli KısırÖrdek TopikEge Otlu MücverMangalda SucukKülde AhtapotSahanda Kuzu Ciğeri, Balık TurşuYaz Salatası ve Kuru Cacık misafirlere servis ediliyor.

Ana yemeklerde başı Mürver’in dillere destan lezzeti Trakya Kıvırcık çekiyor. Trakya Kıvırcık, Antakta firik, acılı komposto ve tuzlu yoğurt ile sunuluyor. Malkara mercimek ve siyez erişte ile sunulan odun ateşinde fileto Levrek de bir diğer seçenek. Keçi yoğurdu ile acı yağlı olarak sunulan Dana Kuyruğu Katmer ve köz sarımsak, yaş sebzeleri ile dana ilikten oluşan Kuru Dinlendirilmiş Dana Pirzola da Mürver’in menüsünü oluşturuyor.

Tatlı kısmında ise yine Mürver’in klasik tatlarından Yanık Sütlaç’ın yanı sıra İrmik HelvaÇikolataPeynir ve Bal da menünün sürprizli tatları olarak misafirlere sunuluyor.

 

BİLGİ İÇİN:

Mürver Restaurant

Novotel İstanbul Bosphorus teras katı

Kemankeş Karamustafa Paşa, 34425

Karaköy, Beyoğlu / İstanbul

(0212) 372 07 50

@doramagazin

İnstagram'da takip edin