28.5c İzmir
23 Eylül 2021, Perşembe
Reklam Reklam

Soulmate Coffee

Soulmate Coffee

Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

1968 yılında İstanbul’da bir subay çocuğu olarak dünyaya geldim. 1984 yılında Etiler Turizm ve Otelcilik Koleji’yle birlikte Yeşilköy Çınar Otel’in mutfak bölümünde (hizmet sektöründe) çalışma hayatım başladı. 1988 yılında Avusturya Viyana Üniversitesi’ne başladım. Bu dönem yüksek otelcilik ve gastronomi becerilerimi ve damak hassasiyetimi keşfetmemdeki en önemli dönüm noktalarından biri oldu. 1993 yılında Amerika’nın Seattle şehrine yerleştim. Kısa bir zaman sonra sokakta kahve satmaya başlayarak bugünkü mesleğimin ilk adımlarını atmış oldum. 1994 yılında kahve tedariği yapan Bean Collection firmasına Roaster (kavurmacı) olarak kabul edildim. Kahveye olan aşırı ilgim ve merakımdan dolayı 1994-1996 yılları arasında aralıksız kahve eğitimi aldım. Bunun yanında Güney Yarım Küre’deki kahve çiftliklerinin müdavimi oldum. 1999 yılında kahve sektöründe çok kıymetli olan Roasters Pride (nitelikli tadımcı) grubuna laik görüldüm. 2000 yılında artık satın almış olduğum Bean Collection, Coffee Pacifica ve Urban Bakery firmalarının sahibiydim. 2000-2004 yılları arasında birçok firmaya danışmanlıklar yaptım, birçok ülkede kahve konferansları verdim. Çok yoğun geçmiş tempodan bir müddet uzaklaşmak ve ruhumu dinlendirmek üzere güzel İzmir’imize yerleşme kararı aldım.

İşletme menüsünde hangi ürünler var?

Bizim en tecrübeli olduğumuz konu butik kahve üretimidir. İşimizin en başında butik kahveler ve kahve karışımları gelmektedir. Günlük ihtiyaçlar doğrultusunda küçük atıştırmalıklar, pasta çeşitleri ve taze bakery ürünleri yer almaktadır.

Sizi diğer kahve işletmelerinden ayıran konu nedir?

Bizi diğer coffee shoplardan ayıran en önemli özellik dünyada yetişen en iyi kalitedeki kahveleri Türkiye’ye getirebiliyor olmamız ve 30 yıllık tecrübe ile en doğru derecede bitmeyen bir sevgi eşliğinde bu kahveleri kavurmamızdır. Bu özel kahveler şubelerimize her hafta taze olarak ulaşmaktadır ve farklı çekirdeklerden harmanlanmış özel kahveleri mağazalarımızda kendi damak zevkinize uygun olarak öğüttürüp taze satın alabilmektesiniz. Diğer üretilen ürün gruplarında ise doğal, sağlıklı ve her yaş grubuna uygun, günceli takip eden kaliteli seçenekleri tercih etmemiz bizi diğer markalardan farklı kılmaktadır. Yani kısacası kendi çocuğumuza yedirmediğimiz hiçbir ürünü şubelerimize sokmuyoruz.

Ürünlerinizi hazırlarken önem verdiğiniz detaylar nelerdir?

Soulmate Coffee’nin üretim ayağında bizim için en önemli şey kaliteli malzemenin alınması, hijyen şartlarında işlenmesi ve ürünler son tüketiciye ulaştığında bilgili, eğitimli baristaların her şartta ürünleri aynı lezzette hazırlayıp büyük bir keyifle müşterilerimize sunmasıdır. İşletmeniz için gelecek planlarınız nelerdir? 2013 yılında Soulmate Coffee fikri masaya geldiğinde, 2 sene boyunca yalnızca en vizyoner yapıda ve kalitede kahve zincirini Türkiye’ye nasıl kazandırabileceğimiz üzerine düşündük, yalnızca kurumsal renklerimizi netleştirmemiz dahi uzun bir düşünce sürecine tabi oldu, fikirlerimiz oturduğunda ise ekibime sorduğum ilk soru şu oldu; Ürünleri ile dekorasyonu ile sistemi ile Türkiye’nin en iyi franchise veren firmasını kurabilecek miyiz kuramayacak mıyız? Sorunun cevabı hayır ise konuya dahil olmayacağımızı belirttik. 2014’teki hedefimiz, 20201 yılında Türkiye’ye mal olmuş en sevilen, en güvenilen ve tercih edilen markası olmaktı. Kabul ediyorum ki hedeflerimizin birkaç yıl gerisindeyiz ama arayı kapatmak için tüm ekibim ve ben inanılmaz gayret ve çalışma içerisindeyiz. Bundan sonraki hedefimiz Türkiye’den dünyaya mal olmuş çok keyifli bir markayı Türkiye’ye kazandırmak.

Soulmate’de kahve içmek isteyen müşterilerinize özel bir mesajınız var mı?

Soulmate Coffee ve Bakery markasını dekorasyonunda ev rahatlığı, ürünlerinde kalite, öğrencilerimize kampüs teması ile oluşturduk. Şubemizde geçirdikleri zaman süresince çok rahat hissedebilecekleri bir ortam için 500 kişinin üstünde çalışan geniş bir ekiple iyi hizmet vermek üzere kapılarımızı her gün mutlulukla açıyoruz. Memnuniyetleriniz ve şikayetleriniz bizi her daim geliştirmektedir, arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için sizlerin objektif desteklerine ihtiyacımız var. Unutmayalım ki bu marka Türkiye’nin, sizlerin markasıdır.@doramagazin

İnstagram'da takip edin