28.5c İzmir
6 Mayıs 2021, Perşembe
Son Haberler:
Reklam Reklam

Spring & Kos by Fırat Neziroğlu, sanat ve tekstili bir araya getiren koleksiyon

Spring & Kos by Fırat Neziroğlu, sanat ve tekstili bir araya getiren koleksiyon

Spring & Kos by Fırat Neziroğlu, sanat ve tekstili bir araya getiren koleksiyonu BrandroomNişantaşı D’Maisonmağazasında tanıtıldı.

 

2014 yılında Bahar Atay tarafından kurulan Spring & Kos, ünlü dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu ile hazırladığı ‘Spring & Kos by Fırat Neziroğlu’ koleksiyon lansmanı 16 Ekim Çarşamba günü Brandroom Nişantaşı D’Maison mağazasında gerçekleşti.

 

Tekstil ve sanatı bir araya getiren koleksiyon lansmanında Demet Sabancı Çetindoğan, Sevgi Aksoy, Tuğçe Eyilik, Tülin Germen, Ebru Sanver, Belgin Akın gibi sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri bir araya geldi. Anadolu’nun dokuma sanatını ve tezgahları yeniden canlandırma hedefi ile oluşturulan koleksiyon, Amerikan servisten peçetelere, nevresimlerden perdelere kadar geniş bir yelpazede ürün çeşitliliği sunuyor.

 

Hiçbir teknolojik ekleme olmadan, tamamen doğal keten ve pamuk ipliklerin tercih edildiği koleksiyon hakkında tasarımcı Fırat Neziroğlu “Bu koleksiyonda doğu Karadeniz bölgesindeki tezgahları yeniden canlandırıyoruz. Herkesin bildiği gibi Karadeniz kadını, günlük işlerini bitirdikten sonra tezgah başına geçer ve dokumaya başlar. Ortaya çıkan sonuç ise tamamı eski usul el dokuması paha biçilemez bir emeğin ürünü özel kumaşlar... Spring & Kos da hazırladığı koleksiyonun her parçasında bunu vaat ediyor.” dedi.

 

Spring & Kos kurucusu Bahar Atay, “Fırat Neziroğlu gibi çok değerli bir sanatçının tekstil koleksiyonunu yapmak ve tüketicinin beğenisine sunmak, bizleri de çok heyecanlandırıyor. Tasarlanan her parçanın yıllar boyunca ev dekorasyonunda keyifli anlarımıza eşlik etmesini çok istedik. Bu yüzden “zamansız bir koleksiyon” olmasına çok özen gösterdik. Spring & Kos olarak diğer sanatçılar ile yapacağımız çalışmalar, ilerleyen zamanlarda devam edecek.” dedi. Spring&Kos by Fırat Neziroğlu koleksiyonu ürünleri doğal keten ve pamuk ipleri kullanılarak el tezgahında dokundu. 8 metre el dokuası üzerine 25 metre iğne oyası ile uygulanan ‘Kırmızılı Kadın’ daki 1 metrelik dokuma 7 saat, 1 metre iğne oyası 8 saat sürdü.

 

Spring & Kos by Fırat Neziroğlu koleksiyonu, Brandroom Nişantaşı D’Maison, Harvey Nichols Kanyon ve Galeries Lafayette Emaar Square Mall mağazalarında satışta! Spring&Kos by Fırat Neziroğlu koleksiyonu ayrıca yalnızca özel sipariş ile üretime devam edecek.

@doramagazin

İnstagram'da takip edin