28.5c İzmir
11 Mayıs 2021, Salı
Son Haberler:
Reklam Reklam

Tasarımcı Burcu Yeşilova

Tasarımcı Burcu Yeşilova

Tasarımcı Burcu Yeşilova

 

  1. Merhabalar öncelikle sizi tanıyalım . Bize kendinizden ve bu sektöre nasıl adım attığınızdan bahseder misiniz ?

Bu sektöre girmem aslında bir tesadüf değildi. Sevdiğim ve kendimi adadığım moda sektörünün içerisinde olmak ve üretmek kendimi inanılmaz iyi ve verimli hissettiriyor. Moda dünyasında hem takı hem kıyafet tasarımı tarafında aktif olarak yer alıyorum. Tasarladığım ürünlere soyut olarak başlamak yerine atölyeme gider tezgahın başında tasarımıma şekil vermeye başlarım.
Zaten her zaman hayatımın içinde olan modaya profesyonel olarak adım attığım dönemde tasarımlarım Pret a Porte de sergilendi. Ardından ihracat yapan birçok firma İçin koleksiyon hazırladım. Şu günlerde ise çalıştığım firma ile birlikte Trendyol işbirliğiyle çalışmalarımı sürdürmekteyim.
Bütün bu yoğun tempo içerisinde hazırladığım koleksiyonlarımın enerjisine uygun takılar tasarlıyorum. Kapalı çarşıda ortağı olduğum atölye ile birlikte çalışmalarımızı yürütüp hem kendi tasarımlarımı hazırlıyorum hem de hazır takıların instagram sayfam üzerinden satışını gerçekleştiriyorum.
Son günlerde ise internet sayfası üzerinden takı satışlarımı gerçekleştirebilmek için çalışmalar yapıyorum. İleriki dönem için ise butik bir takı mağazası açmayı hedefliyorum.

  1. By Burcu Yeşilova ne zaman kuruldu? Hakkınızda biraz bilgi verebilir misiniz ?


Byburcuyesilova markası yaklaşık 5 yıldır hayatta.
Zaten moda sektörü içerisinde kıyafet tasarımı ile yer alıyorum ancak zamanla içimdeki moda ruhu şekil değiştirdi. Takıların insan bedeninde ürettiği enerjiyi keşfettim ve bu alana ağırlık verdim.
Takı alanında hazırladığım ilk koleksiyon inanılmaz beğeni topladı. Bununla beraber tasarımlarımı daha geniş kitlelere sunabilmek günümüz dünyasında önemli bir yere sahip olan sosyal medya alanına giriş yaptım. Şuanda hem yurtiçi hem yurtdışında perakende ve toptan olarak byburcuyesilova hesabımdan hizmet vermekteyim.

 

  1. @byburcuyesilova İnstagram hesabınızdan Türkiye’nin her yerine online satışınız var mı? Peki online satışa talep nasıl ?

 

günümüz dünyasında en büyük sıkıntı “zamansızlık” bu durum geriye kolay erişim sağlayan araçların gelişimini hızlandırdı. Bende yeni trendlere ayak uydurmak adına Online satış üzerinden talepleri karşılıyorum.

 

  1. En çok sattığınız ürün grupları hangileri? İnsanlar daha çok neyi tercih ediyorlar?

 

925 ayar gümüş üzerine pırlanta montür altın, rose ve beyaz altın kaplamalı kararmaz ürünler tercih ediliyor.
Tabi bu noktada talep edilen ürün gruplarına coğrafi bir etkide hakim. Akdeniz ülkelerindeki müşterilerim renkli ve gösterişli takılar tercih ederken kuzey ülkeleri daha sade ve minimal tasarımları tercih etmekte.
 

  1. Bildiğiniz üzere yaz sezonundayız, dolayısıyla bu aylarda kışa göre daha yoğun olduğunuz doğru mu?

 

Takı, kıyafetlerimizin vazgeçilmez tamamlayıcısı olan olmazsa olmazlarımız listesinde.
Kışın küpe ve broşlar yazın ise kolye ve halhallar rağbet görüyor.

  1. Sizi takı sektöründe diğerlerinden farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

 

Müşterilerim ile her zaman birebir ilişki içinde olurum. Onların ihtiyaçlarını dinler, taleplerini dikkate alırım. Moda sektörüne işin mutfağından girmiş olmam onların taleplerini doğru bir şekilde yorumlama yeteneği kazandırdı. Buda beni diğer tasarımcılardan farklı kılıyor.
 

 

  1. Son olarak bunların dışında sizin okuyucularımıza söylemek istedikleriniz var mı?

 

Gümüş her dönemde ihtişamını korumuş ve görkemini tarihten bugüne kadar taşımayı başarmıştır. Geniş kitlelere hitap eden ve hep pozitif enerjiye sahip olan gümüş her ortama ve kombine uyum sağlamıştır.
Daha önce ünlü isimler ilede tasarımlarımı paylaştığım byburcuyesilova sayfamı gözden geçirmenizi ve benimle her zaman iletişime geçebileceğinizi belirtmek isterim.
 

 


 

@doramagazin

İnstagram'da takip edin