28.5c İzmir
6 Mayıs 2021, Perşembe
Son Haberler:
Reklam Reklam

TOÇEV

TOÇEV

1994 yılında Vakıf Başkanı Ebru Uygun ve 5 arkadaşının, 5 çocuğun eğitim hayatını değiştirmek için yola çıkış hikayesi ile kuruluyor “Yaşasın Okulumuz”dan alınan güçle, 20 üzerinde kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza atıldı. 
25 yılda 7 milyon çocuğun eğitimine katkıda bulunan TOÇEV, okumak isteyen ama ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek vermeye devam ediyor. Tüm bunların yanı sıra TOÇEV, her ay, ilkokuldan beri desteklediği ve sadece üniversite eğitimine devam eden öğrencilerine harçlık desteğinde bulunuyor. Her eğitim öğretim dönemi başında da ihtiyaca göre harç ve yurt parası temin ediyor. 
TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı), düzenlediği etkinliklerle, verdiği maddi ve manevi desteklerle, yeni projeleriyle çocukların hayatına dokunmaya devam ediyor.
TOÇEV PROJELERİ NELER?
TOÇEV’in gerçekleştirdiği ses getiren projeleri arasında İyi Beslenmek İyi Gelecek, Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım, Evimdeyim, , Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, Temiziz, Enerjimiz Çocuklar İçin, Benergenim, Özgürlüğüm, Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar, Benim Mahallem, Parmaklıklar Ardında Bir Sanat Terapisi Deneyimi, Su Gelecektir ve Özgürüm bulunuyor. 
TOÇEV’in yeni projeleri ise Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler , BugünBenim Gelecek Benim, Benim Yaratıcı Dünyam, Hey Genç Harekete Geç, Özgürleşen Umutlar, Okula Devam…
RAKAMLARLA TOÇEV
Doğrudan desteklenen çocuk sayısı: 9.884 
Onarılan okul sayısı: 204 
Tiyatro ile tanıştırılan çocuk sayısı: 163.565 
Kırtasiye malzemesi desteği verilen çocuk sayısı: 28.103 
Gönderilen kitap sayısı: 1.037.740 İlkyardım eğitimi verilen çocuk sayısı: 43.656 
Gıda desteği verilen çocuk sayısı: 21.000 
Yapılan kütüphanelerden faydalanan çocuk sayısı: 34.454 
Çalışmalar için gidilen okul sayısı: 20.040 
Toplamda ulaşılan çocuk sayısı: 7.113.782

 


Ebru Uygun kimdir?
Ebru Uygun, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Avusturya Saint George Ticaret Lisesi’nden sonra Finishing School ve Cenevre Webster Üniversitesi’nde İşletme-Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu. Staj yaptığı dönemde Türkiye’den yurt dışındaki vakıflara bağış yapıldığını fark eden Ebru Uygun, vakıf kurmaya karar verdi. Türkiye’ye döndüğünde bir süre İpaş İplik’te Muhasebe Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1994 yılında Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’nı kurdu. Ebru Uygun ELPA Tekstil’in Yönetim Kurulu Üyesi, Sanatçılar ve Sanat sevenler Derneği’nin Başkan Yardımcısı, Aile Akdeniz Ateşi Derneği Başkan Yardımcısı, 100 Yıl Işıl Eğitim Vakfı’nın Başkanı’dır. Ebru Uygun, İngilizce, Almanca, Fransızca biliyor. Uygun, ikiz çocuk annesidir.

Kitapları:
180 Günde Hayallere Yolculuk (2019)
Gönül Irmağı (2013)
Birlikte Büyümek (2009)
Dokunduğum Yürekler (2006)
102 No’lu Oda (2005)
http://benimyolumebruuygun.com/
https://www.tocev.org.tr

@doramagazin

İnstagram'da takip edin